30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Tarihi üstün başarılarla dolu bir milletin, kahraman silahlı kuvvetleriyle bütünleşerek düşman kuvvetlerine karşı 30 Ağustos 1922 günü kazanmış olduğu Zafer’in 96. yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz.
30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkansızlıklara rağmen, Türk Milleti’nin sarsılmaz azmi, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. Bu büyük zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğe daha güçlü yürüyen dinamik ekonomisi, çevresinde barış ve istikrar sembolü modern yapısı ile müreffeh, güçlü bir devlet olarak yükselmiştir. Millet olarak şunu unutmamalıyız ki, birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan ve kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti yine birlik ve beraberlik içinde yaşatılacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle bu mücadelelerde kanını ve canlarını vererek bu mukaddes vatanı bizlere emanet eden bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
                                                                                                       
Altuğ ÇAĞLAR
Bigadiç Kaymakamı